הדברת טרמיטים

מבצע אביב טיפול בטרמיטים במקום ממוקד החל מ 600 שקל

טרמיטים

                  

3 תמונות של תעלות שהטרמיטים יוצרים על קירות

חרקים ממשפחת התיקנאים ,חיים במושבות ענקיות . טרמיטים חרקים שניזונים מהתאית של עץ , ורגישים מאוד לאור בגלל זה הם בונים תעלות בוץ שאותה הם מביאים מהאדמה.

הם לא מזיקים לבריאות אבל ניתקלתי במהלך עבודתי עם אנשים בעלי אלגיה לטרמיטים . יכולת כרסום שלהם בעץ על כל מוצריו גורם לכל הבעיות שיש לנו עם הטרמיטים  .הקמת מושבות אלו מתרחשת  בקירות הבית, בפאנלים, במשקופים חלולים, מתחת לרצפה. אומנם אין להם יכולת לכרסם בטון אבל הם כן חודרים את כל החורים הכי קטנים ומנצלים חללים כדי להשתקע בהם.

במושבות אלה יש מלך ומלכה שתמיד מתרבים. כמו אצל הנמלים הממלכה מתחלקת לכל מני סוגים של פועלים וחיילים, בכדי לבצע הדברה יעילה חשוב להרוג את המלכה ,ובכך לעצור את התרבות המושבה.

תעלות בוץ שטרמיטים משאירים

איך נזהה טרמיטים בבית 

🔸בגלל שטרמיטים ניזונים מעץ הם משאירים אחריהם תעלות בוץ  שהם יוצרים ,ניתן להבחין בהם מאחורי ארונות, על ריצפה באזורי פאנלים או בכל אזור שהוא מחוץ לבית.

🔸ניתן לבדוק משקופים בבית על ידי נקישות קלות אם יש רעש חלול  שווה לפתוח לראות אולי יש טרמיטים.

🔸לעיתים אם יש החמרה בכמות הטרמיטים והם נמצאים בקירות ניתן לשמוע קליקים מתוך הקירות.

עודת הסמכה ליישום תכשיר נמסיס ניתנה על ידי רימי להגנת הצומח והסביבה אחרי שאדי פוזאילוב עבר יום עיון בהצלחה
טיפול בטרמיטים במכשיר בלחץ גבוהה שמוחדר לקידוחים שנעשו קודם ברצפה על מנת להגיע לטרמיטים

דרכי טיפול בטרמיטים

1 אחד הדרכים לטיפול מהיר במקרה נחיל הטרמיטים עדיין חדש הוא טרמיט  ג'ל  ,טיפול זה מתאפשר רק אם הינו מאד זריזים באיתור מיקומם של הטרמיטים. במצב כזה מדביר מקצועי    יזריק  ג'ל בסמוך לטרמיטים. הם יאכלו גם את ג'ל ,השאיפה שחלק  יגיע למלכה וכמו שאמרנו מקודם אם הורגים את המלכה פתרנו את בעיית הטרמיטים.

2 דרך נוספת להתמודדות עם טרמיטים זה טיפול בהזרקה  אחרי קדיחה ברצפה  במרווחים  של 40 סנטימטרים עד עומק של 40 סנטימטרים  ,מזריקים חומר בעזרת מכשיר לחץ גבוהה חדש שקיים ב DNA הדברות .ההיגיון מאחורי העבודה הזו היא שריסוס עמוק עם חומר הדברה בכל סביבת המחייה של הטרמיטים ,בכך האדמה מורעלת והטרמיטים לא  מגיעים ,נוצר מאין אזור חייץ של אדמה מורעלת שהם לא עוברים.

3 שיטה חדשנית של פיתיון בקופסאות האכלה של טרמיטים ,לקופסא קוראים nemeisis .ברגע שמזהים פעילות או שובל של הטרמיטים מותקן על ידי המדביר קופסה עם פיתיון .הערכה של שבועיים עד חודש [במקרה של טרמיטים מהזן הפולש] אין לכם טרמיטים בבית .סרטון על תכשיר ה Nemesis והשימוש בו

בכל אחד מהדרכים  אנחנו מטפלים  במשנה זהירות ובאחריות מבטיחים עבודה יסודית בלי לעגל פינות .