פשפש מיטה

פשפשים הם חרקים בגודל של 6 מילימטר בערך לבוגר וצבעם חום בדר'כ אלא אם בדיוק אכלו אז שחור ,הם נקראים גם פשפשי מיטה,שם אנחנו פוגשים בהם אבל לא רק.

פשפשים ניזונים מהדם שלנו כפעול יוצא של העקיצות שאנו מרגישים ,הם מתחבאים בכל הנקודות  החשוכות וחורים הכי קטנים במיטה ,ארונות ושאר חפצים בבית או חדר .הם יכולים לחיות חודשים בלי צורך לאכול לכן העקיצות באות בגלים.

פשפש המיטה הוא זן מתוך מגוון זני פשפשים הם זקוקים לבעל חיים מארח שממנו הם ניזונים ,בני אדם או חיות המחמד בבית .פעולתם בעיקר בלילה והוא נמשך לחום גוף .

עקיצת פשפשים על גב אישה

איך נזהה פשפש מיטה

✔ עקיצת פשפש מיטה ניראת בדר"כ 3 נקודות צפופות .לרוב באזור הבטן ,גפיים,ידיים וגב .

✔סימן נוסף כתמי דם קטנים על הסדינים שמעידים כי החרקים עקצו אותנו ומצצו את דמינו, נוספים שמוצצים את דמינו אבל יחד עם הסימן השלישי יכולים לשאר שזה פשפש

✔ סימן השלישי הוא הופעה של נשלים בצבע חום בהיר  או חלודה על גבי המזרון .

  ✔כמו כן יש מקומות מסתור ,שם מתפתחות הביצים {בית גידול}והאוכלוסיה הצעירה שניזונה מההפרשות של הבוגרים. מקומות המסתור בדר"כ בקיפולי מזרן, פינות מיטה וחורים וסדקים נוספים בחלל החדר 

בחיבור של כל אלה ניתן להתייעץ עם מדביר מוסמך 

מבצע אביב

טיפול בחדר החל מ 800 שקל

דרכי פעולה לטיפול בפשפשים

לאחר שהעלינו את החשדות שלנו חשוב שנתייעץ עם מדביר מוסמך לטיפול בפשפשים ,פשפש מיטה, לעיתים קשה לזהות ועיין לא מקצועית עלולה לפספס דבר שעלול לגרום להתרבות של הבעיה במקומות אחרים בנוסף למוקד הראשוני .

חומרי ההדברה עם השנים הופכים לחומרי הדברה ירוקה יותר מה שאומר שלא בהכרח חייבים לפנות את הבית אבל הכל תלוי בחומרת הבעיה .

דרכי פעולה שהמדביר נוקט הם 

1.שואב אבק חזק לשאיבה של כל החדר הנגוע ,הכוונה לשאיבה של כל מה שיש בחדר .מה שלא נשאב מוכנס למכונת כביסה חום גבוהה או מייבש .

2.נקיון על מכשיר קיטור בחום מאד גבוהה זו הדרך להשמיד בצורה הירוקה ביותר ,כאן חשוב מאד לדעת שזו עבודה סיזיפית ביותר שלוקחת זמן רב .המיקוד בניקיון עם קיטור הוא לוודא שהקיטור עובר על כל סנטימטר בחדר על כל מה שיש בו.

3.אחרי ששאבנו וניקינו מבצעים הדברה עם חומרים מאושרים משרד להגנת הסביבה בלבד. לרוב ניתן לאכלס את החדר מיד אחרי הטיפול אלא אם מקרה מיוחד , בכל מקרה המדביר לפני תחילת העבודה  עובר על כל הפעולות שיבוצעו ומה יש לעשות אחרי .

מחיר הטיפול מופיע במחירון 

תמונה של מדביר DNA הדברות אוחז מכשיר קיטור בלחץ וחום גבוה לפני טיפול ב פשפש מיטה