שיטות להרחקת יונים

רשתות להרחקת יונים

רשת להרחקת יונים מתאימה לגידור חללים כמו מסתור כביסה למשל בכדי למנוע את כניסת היונים וציפורים ואף חרקים גדולים . יש שני סוגים עיקריים של רשתות להרחקת יונים:

רשת פוליאתילן – רשת חזקה במיוחד ועמידה בפני חשיפה לשמש, אך פחות אסתטית.

רשת שקופה – רשת שכמעט ואינה נראית לעין, אך מעט פחות עמידה לקרינת השמש.

בהתקנת רשת להרחקת יונים, מרכיב ההתקנה הוא שמייקר את העבודה. מחיר התקנת רשת  תלוי במיקום ההתקנה והגישה אליו.

במקרה של בניין, ברוב המקרים היונים פשוט יעברו למסתור הכביסה של השכן מלמטה. זו הסיבה שבהתקנת רשת להרחקת יונים, כדאי לשקול לבצע את העבודה במסגרת וועד הבית

כמו שניתן לראות בסרטון מסתור כביסה יכול להיות מקום להתרבות לא רק יונים אלא גם כיני יונים, קרציניום.כפי שאתם רואים בתמונות אלה הם כיני יונים שבאים אם היונים ומתריבים סביבים וניזונים מהם ישנם גם קרציות שנקראות קרציונים שנמצאות בקני היונים וסביבתם .

לכן חשוב לשמור על איזור מסתור כביסה נקי מיונים ןאם יש להשתמש במדביר שיבוא ולא רק ינקה ביסודיות אלא והכי חשוב ידביר את האזור וידאג שהכינים וטפילים נוספים לא יגיעו אליכם ולתוך ביתכם 

 

תמונת יונה אפורה
תמונה של רשת יונים
כיני יונים תקריב

 

דוקרנים להרחקת יונים

השיטה הנפוצה והיעילה ביותר להרחקת יונים היא דוקרנים נגד יונים. יש סוגים שונים של דוקרנים שנבדלים זה מזה בחומר ממנו הם עשויים, בצורה וברוחב. הדוקרנים למעשה הופכים את המשטח עליו עומדת היונה ללא נוח לעמידה.

דוקרני פלסטיק – דוקרני פלסטיק הם הדוקרנים הכי זולים והכי פחות יעילים. הדוקרנים פונים כלפי מעלה ואולי מציקים קצת ליונה, אבל לא מונעים ממנה מלנחות על המשטח. כמובן שפלסטיק זה חומר עמיד פחות לפגעי מזג האוויר וגם לא כל כך אסתטי. אם יש לכם  מעט יונים על עדן החלון או מזגן ולא קן של ממש אז זה פתרון טוב.

דוקרני נירוסטה – דוקרנים להרחקת יונים מנירוסטה הם היעילים ביותר, ומחירם בהתאם. לדוקרני הנירוסטה צורה של W והם מתפרסים לזוויות שונות. הדוקרנים מונעים מהיונים לא רק את העמידה על המשטח, אלא גם את הנחיתה עליו, וכך מגרשים את היונים. דוקרני נירוסטה הם כמובן גם עמידים יותר בפני פגעי מזג האוויר.. רשתות להרחקת יונים

 

סליל קפיצי להרחקת יונים

אם יש לכם גג רעפים או מעקה בבתי פרטי – סליל קפיצי הוא פתרון אפשרי בשבילכם.  מדובר בסליל נירוסטה בצורת קפיץ הפרוס לאורך המשטח. ברגע שהיונה מתיישבת עליו, הקפיץ המקפיץ זז והיונה עפה ממנו בגלל אי הנוחות. הקפיץ המקפיץ הוא פתרון טוב במקרים בהם אי אפשר להציב דוקרנים. תלוי במיקום ההתקנה

הדברה אלקטרונית ירוקה להרחקת יונים

שוק טייפ- קיט סרט הדבקה שקוף להרחקת יונים וציפורים
הדברה אלקטרונית ירוקה הפתרון המושלם להרחקת יונים.
פס הדבקה המשדר מכות חשמל קלות ומונע מהיונים לנחות ולעמוד במקומות שאנו לא מעוניינים בהם.
משחרר 5 קילוואט בפולסים
ניתן לחבר 250 מטר לרכזת
סרט גמיש ונוח להדבקה ותפעול, ניתן להתקנה על כל המשטחים (גם לא ישרים),
מיועד להתקנה על גגות רעפים.
מוגן UV, עמיד לאורך זמן בשמש ובכל מזג אויר.
מוצר הומאני, אינו פוגע בציפורים וביונים.

סרט דבק מחובר לחשמל להרחקת יונים

נקיון מסתור כביסה והדברה לכיני יונים

היונים שמקננות במסתורי הכביסה, מאחורי המזגן ועל המרזבים השונים יוצרות המון פסולת שמעבר לנראות האסתטית, עלולה לגרום להעברה של מחלות וחרקים  וטפילים שונים שיסכנו אותך ואת משפחתך. הדרך היעילה ביותר לוודא שהמסתור יהיה נקי הוא להזמין טיפול מלא ומקיף הכולל הרחקת יונים לצמיתות וניקוי מסתור כביסה מקצועי שיחד יסירו את המטרד וישמרו על המשפחה שלך בריאה! והתקנת רשתות כדי שהעבודה לא תצטרך לחזור על עצמה בעתיד .

  1. הרחקת יונים: יש להרחיק יונים מהמקום כדי לוודא שאין הפרעות ולהבטיח שלא יחזרו יונים לאחר הניקוי.כל הצעדים הדרושים פורטו למעלה בסעיפים הקודמים ,התקנת רשתות אם אפשרי או דוקרנים .
  2. מפכינת ניקוי זה נכון שאפשר להוריד את הלכלוך בעזרת שפכטל וחומרי ניקוי אותם ניתן לרכוש בכל סופר, אבל הבעיה היא לאו דווקא הפסולת עצמה אלא המזיקים שחיים בתוכה והריח שלה שעלול לחדור אליך הביתה דרך המזגן. ניקוי מסתור כביסה מקצועי כולל בתוכו שימוש בקיטור וחומרי הדברה מסוימים שמחטאים את הסביבה ולא רק מנקים אותה בצורה שטחית. לפעמים מסתור הכביסה לא נגיש ואז צריך לוודא גישה למקום בצורה בטיחותית שחלילה לא יגמר ניקויי מסתור כביסה באסון .

ניקוי מקצועי: ניקוי מסתור כביסה מקצועי כולל שימוש בקיטורים וחומרי ניקוי מובטחים לסביבה שמחטאים ולא רק מנקים אותה בצורה שטחית. ניקוי למסתור כביסה ניקוי מקצועי יוכל להבטיח שהמסתור יהיה נקי ובריא, וזה ישמר אותך ואת משפחתך ממזיקים וחרקים שונים וגם ישמר את האווירה האסתטית של מסתור הכביסה

3.החלק האחרון והחשוב הוא ההדברה של המקום. כדי להבטיח שאין שום מקום שבו כיני יונים  ושאר טפילים שעלולים להתפתח כפועל יוצא של צואת היונים וקני היונים שהיו במסתור הכביסה .אחרי הכל המטרה הסופית היא שמירה על הבריאות ולא רק מראה אסטתי של החלל ,ולכן הדברה  מקצועית כחלק מהניקוי היא הכרחית .

מסתור כביסה לפני עבודה
מסתור כביסה אחרי ניקוי וחיטוי