פרעושים

פרעוש 2.0

קצת על פרעושים

פרעוש הוא חרק הבנוי משלוש זוגות רגליים ,ראש ,חזה ובטן .אין לו כנפיים אבל כן  יש לו יכולת קפיצה גבוה מאד יחסית לגודל שלו.

פרעוש ניזון ממציצת דמם של יונקים ועופות באיזור מחייתו לרוב חיות הבית שלנו מביאות אותו 😺🐶.

פרעושים מטילים מאות ביצים בדומה לפרפר גם להם יש גלמים רק הבוגרים מוצצים דם  ואורך החיים שלהם יכול להגיע ל שנה וחצי.

חשוב לדעת שהפרעוש עלול להעביר מני מחלות במהלך מציצת הדם, בניגוד לפשפשים שעוקצים ומוצצים את דמינו וחוזרים למקום המחבוא שלהם .פרעושים חיים על הגוף של היונק או עוף שממנו הם ניזונים.

דרכי זיהוי של פרעושים

בראש ובראשונה אם יש לנו חיית  בית והחיה מתגרדת פתאום רצוי לבדוק את החיה היקרה שלנו, הרבה פרעושים שידבקו וימצצו לחיית המחמד שלנו את הדם הוא דבר מאד מסוכן ויכול בנוסף להעברת מחלות לגרום לאנמיה לחיית למחמד  .

בגלל יכולת הקפיצה המאד גדולה של הפרעוש הוא יכול לקפץ מגוף אחד לאחר ,נתון זה חשוב גם לזיהוי שמדובר בפרעוש וגם להבנה שהתרבות פרעושים מסוכנת ורצוי לעצור את ההתרבות כמה שיותר מהר.

שמירה על הנקיון במקום מרבץ חיית המחמד שלנו חשוב תמיד וגם כאן אך לא רק אם יש לנו גינה או שאנחנו מארחים יונים במרפסת חשוב להבין שעופות נושאים פרעושים וקרציות מאד בקלות יקפצו לתוך הבית או עלינו או אל חיית המחמד שלנו.

דרכי טיפול והדברה

פרעושים יכולים להידבק לא רק על החיות סביבנו אלא אחרי טיול בחיק הטבע אפשר לשים לב כשאנחנו מורידם את הבגדים שלא קופצים מתוכם חרקים לא רצויים .אומנם לחיית המחמד שלנו מני אמפולות וכדורים לטיפול במטרד אבל מדי פעם תוך כדי ליטוף לשים לב שאין משהו  מתחת לפרווה .

🔴האזורים האהובים אליהם בחיות המחמד בבית  זה הצוואר והאחוריים

אחרי שטיפלנו בחיות דאגנו לסלק עופות מסביבתינו אם עדיין יש חשש כדי ורצוי להזמין מדביר מקצועי לטפל בבעיה ההידרדרות מפרעוש אחד או שניים למתקפה שלמה יכולה להיות מהירה❗❗❗.

שמירה על הנקיון תמיד חשוב ולא להשאיר מקומות בבית שלא עברו נקיון 💥טיפ טוב לכל מי שחולה נקיון😉.

המחירים בטיפול בפרעושים בהתאם למקרה אבל יש טווח ברור של מחירון ברור לכל.